Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Ziua Culturii Naționale
2327
post-template-default,single,single-post,postid-2327,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Ziua Culturii Naționale

Conducerea Colegiului Agricol „Traian Săvulescu” își dorește ca Ziua Culturii Naționale să fie prilej de reflecție pentru fiecare dintre noi, asupra tuturor valorilor culturale ce ne definesc pe noi, ca neam! Să fim mândri de personalitățile românești consacrate universal și să construim pe fundamentul așezat de ei! Elevii claselor a IX-a, Tehnician în activități economice, Tehnician în administrație și Tehnician în analiza produselor alimentare au răspuns provocării lansate de prof. Marcu Adina și prof. Crăciun Melinda și-au exprimat sub formă de prezentări, desene, picturi și eseuri complexitatea personalității lui Mihai Eminescu și a operei sale. Atașăm câteva dintre aceste lucrări.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [1.06 MB]