Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Știri și Evenimente
75
page-template,page-template-blog-large-image-with-dividers,page-template-blog-large-image-with-dividers-php,page,page-id-75,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Astăzi, elevii și profesorii colegiului au sărbătorit Ziua Națională a României, ziua de 1 Decembrie.  Evenimentul a fost marcat printr-o serie de activități organizate în sala festivă a școlii : prezentarea momentului istoric și a importanței acestuia pentru țara noastră, intonarea unor cântece și poezii patriotice,...

Vineri ,25.11.2022, la Colegiului Agricol “ Traian Săvulescu” s-a desfășurat un exercițiu de evacuare din unitătea de învăţământ, în cazul manifestării unei situaţii de urgenţă generată de producerea unui incendiu, coordonat de I.S.U. MUREȘ.       Activitatea și-a propus conștientizarea și informarea beneficiarilor educaționali și a angajaților...

Școala de vară la care au luat parte și elevi ai colegiului nostru s-a desfășurat în cadrul proiectului privind Învățământul Secundar (Romania Secondary Education Project – ROSE), prin implementarea subproiectului Program de vară pentru orientarea elevilor din regiunea Nord - Vest ca viitori studenți, sub...

10 Octombie – Ziua Națională a Produselor Agroalimentare Românești Elevii și profesorii Colegiului Agricol „Traian Săvulescuˮ au participat la Expoziția de produse agroalimentare românești cu vânzare, desfășurată în parcul din Piața Trandafirilor, sub titulatura „Bun pentru tine, bine pentru fiecare!”, organizată de Direcția pentru Agricultură Județeană...

După 2 ani de suspendare din motive de pandemie, ZEL revine la Tg Mureș. Mai jos este regulamentul de participare. Concursul este prevăzut în 26 septembrie 2022, la Colegiul Agricol „Traian Săvulescu” de la ora 12 Vă așteptăm cu drag!Mai multe detalii la adresa : https://limbimodernemures.wordpress.com/zel-2022/Spicuiri regulament: Scopul...

Responsabilitate și acțiune civică în orice condiții! Cu ocazia Zilei de Curățenie Națională, elevii și profesorii Colegiului Agricol „Traian Săvulescuˮ s-au alăturat celei mai mari acţiuni de voluntariat din România, organizată de Asociația „Let's do it!ˮ. Obiectivul acestei inițiative civice este aceala de a mobiliza populația...

Cadrele didactice cu specializarea în domeniul Agricultură din cadrul Colegiului Agricol „Traian Săvulescuˮ  au participat  în data de 7 septembie 2022 la activitățile de dezbatere constructivă  pentru promovarea unei abordări inovatoare a educației în licee agricole, care includ platforme digitale cu conținut dedicat, metode de...

ÎN ATENȚIA ELEVILOR ȘI PĂRINȚILOR COLEGIULUI AGRICOL „TRAIAN SĂVULESCU” Tg. Mureș Luni, 5 septembrie 2022, va avea loc festivitatea de încheiere a anului școlar 2021-2022 și festivitatea de deschidere a anului școlar 2022-2023. Elevii și părinții sunt așteptați în curtea școlii, (dacă nu plouă), unde se va desfășura evenimentul,...

Începând cu vineri, 15 iulie 2022, până miercuri, 20 iulie 2022, (fără sâmbătă și duminică, acestea fiind zile libere) sunteți așteptați la înscrierea la liceu, pe strada Călărașilor, 108, cu intrare dinspre Aleea Carpați, în clădirea principală, la etajul I, în Sala Profesorală. Va trebui să...