Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Știri și Evenimente
75
page-template,page-template-blog-large-image-with-dividers,page-template-blog-large-image-with-dividers-php,page,page-id-75,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Vă invităm să participați la eveniment și la activitățile prevăzute pe parcursul celor 5 zile: Concursuri, Dezbateri, Momente artistice:◦•●◉✿ 𝔾𝕖𝕟𝕥̦𝕚𝕒𝕟𝕒 ✿◉●•◦, ·.¸¸.·♩♪♫ 𝓒𝓲𝓹𝓻𝓲𝓪𝓷 𝓘𝓼𝓽𝓻𝓪𝓽𝓮 ♫♪♩·.¸¸.·,💙💜💛🧡❤️️ 𝓑𝓪𝓻𝓫𝓪𝓻𝓸𝓼𝓼𝓪 ❤️️🧡💛💜💙¸¸♬·¯·♩¸¸♪·¯·♫¸¸ ᴀɴsᴀᴍʙʟᴜʟ ᴍᴜʀᴇșᴜʟ ¸¸♫·¯·♪¸¸♩·¯·♬¸¸💖💘💞 𝘊𝘶𝘯𝘶𝘯𝘢 𝘊𝘢̆𝘭𝘪𝘮𝘢𝘯𝘪𝘭𝘰𝘳 💞💘💖 și alții. expoziții de utilaje agricole, produse apicole, etc.Intrarea și participarea la concursuri este liberă...

În data de 14 aprilie, Colegiul Agricol “Traian Savulescu” a organizat “No Backpack Day”. Elevii au primit această zi *altfel* cu brațele deschise. Ne bucurăm pentru ca v-ați pus imaginația la treabă și că ați răspuns pozitiv provocării noastre. https://youtu.be/Y0W4BK7vIHM ...

Pe lângă întălnirile online avute cu elevii claselor a VIII-a, echipa de promovare a liceului a vizitat săptămânile trecute și câteva școli din localitățile limitrofe: Școala gimnazială Band, Școala gimnazială „Kadar Marton” Pănet, Școala gimnazială Nazna și Școala gimnazială Sâncraiu de Mureș.Ne-am bucurat să întâlnim...

Ieri s-a încheiat luna martie, luna Francofoniei. Elevii noștri au participat la mai multe activități și concursuri de limba franceză de unde s-au întors cu rezultate excelente. Printre activități și rezultate ne mândrim cu : Locurile I și II la concursul „Plurilingvism”, organizat de Colegiul Național Unirea de...

Colegiul Agricol "Traian Săvulescu" a organizat săptămâna trecută "Festivalul Francofoniei", care a ajuns la ediția a XIV-a La acest eveniment au participat elevi și profesori din mai multe școli și licee: Colegiul „Agricol Traian Savulescu”, Colegiul Național „Al. Papiu Ilarian” , Liceul de Artă, Școala Gimnazială...

Competiţiile sportive foarte importante pentru că oferă cadrul necesar practicării sportului și perfecţionarea deprinderilor. Participarea la competiţii sportive determină creşterea interesului pentru disciplina educaţie fizica şi sport dar mai ales pentru ramura sportivă la care se participă. Beneficiile sunt de ordin fizic, emoţional, intelectual şi nu...

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ– ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII “Trebuie să încerci necontenit să uric foarte sus, dacă vrei să poţi să vezi foarte departe.” C. Brâncuşi Sîmbata,19 martie 2022, în cadrul Colegiului Agricol „Traian Săvulescu” din Tîrgu-Mureș, s-a desfășurat Olimpiada Județeană din aria curriculară „Tehnologiiˮ, la care au participat elevi cu pregătire din...

În săptămâna 7-11 martie s-au desfășurat, la Colegiul Agricol „Traian Săvulescu” din Tîrgu-Mureș, în cadrul „Zilei Naționale a Meseriilor”, activități de prezentare a specializărilor din oferta educațională pe anul școlar 2022-2023. La activități au participat și elevi de clasa a VIII-a, de la Gimnaziul „Alexandru...

Comunitatea francofonă din județul Mureș este relativ mică, însă dinamică și închegată. Ea e compusă în special din profesorii de limba franceză, din membrii Asociației Profesorilor Francofoni, din elevi și studenți interesați și din oameni din mediul de afaceri. Deoarece în fiecare an, in 20...

Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tg. Mureș cu sediul în municipiul Tg. Mureș str. Călărașilor nr. 108, telefon 0365882792, e-mail lagricol@yahoo.com, anunță licitație publică privind închirierea unui spațiu de 18mp, situat în incinta unității noastre, cu destinația CHIOȘC ALIMNETAR, pe durata a 2 ani cu posibilitatea de...