Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | ZIUA MESERIILOR 2024
3201
post-template-default,single,single-post,postid-3201,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

ZIUA MESERIILOR 2024

Activitățile desfășurate în 14 și 15 martie 2024, cu ocazia „Zilei Naționale a Meseriilor” au vizat prezentarea și promovarea tuturor specializărilor pe care Colegiul Agricol „Traian Săvulescuˮ le pune la dispoziția absolvenților de clasa a VIII-a și avantajele pe care le oferă învățământul profesional și tehnic. Elevii de la Școlile Gimnaziale: „Nicolae Bălcescuˮ,  „Serafin Duicuˮ, „Liviu Rebreanuˮ din Târgu Mureș și Școala Gimnazială Petelea împreună cu profesorii însoțitori au vizitat laboratoarele și dotările existente luând parte la „Atelierele cu bunătățiˮ la care s-au expus și prezentat produse agroalimentare obținute în propriile gospodării de elevii de la specializările Tehnician veterinar și Tehnician în agroturism.

Mulțumim pentru srijinul acordat în aceste activități producătorului de lactate din Ibănești, SC MIRDATOD PROD SRL.