Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Ziua Culturii Naționale la Colegiul Agricol “Traian Săvulescu”
1272
post-template-default,single,single-post,postid-1272,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Ziua Culturii Naționale la Colegiul Agricol “Traian Săvulescu”

Activitățile dedicate marelui poet național și Zilei Culturii Naționale au fost pregătite de Catedra de Limba și literatura română a școlii, cu elevi dornici să se exprime în sens eminescian.  Doamnele profesoare au organizat un cerc de lectură, unde mai mulți elevi au dezbătut viața marelui poet și au citit poezii ale autorului. După cercul de lectură, elevii au plecat la Casa de Cultură “Mihai Eminescu”, unde a avut loc un mic spectacol  dedicat poetului sus menționat.

Tot joi seara, la statuia lui Mihai Eminescu din oraș, la manifestările omagiale organizate de ISJ au participat elevii școlii noastre, însoțiți de doamnele profesoarele din cadrul catedrei.