Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Zi de sărbătoare la Colegiul Agricol ,,Traian Săvulescu” !
2998
post-template-default,single,single-post,postid-2998,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Zi de sărbătoare la Colegiul Agricol ,,Traian Săvulescu” !

Astăzi, elevii și profesorii colegiului au sărbătorit Ziua Națională a României, ziua de 1 Decembrie. 

Evenimentul a fost marcat printr-o serie de activități organizate în sala festivă a școlii : prezentarea momentului istoric și a importanței acestuia pentru țara noastră, intonarea unor cântece și poezii patriotice, dansuri populare și o scenetă.

La mulți ani, români de pretutindeni! La mulți ani, România!