Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Teorie și practică, în egală măsură
2150
post-template-default,single,single-post,postid-2150,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Teorie și practică, în egală măsură

Elevi ai Colegiului Agricol „Traian Savulescu”, împreună cu profesorii de specialitate au produs în sera școlii materialul vegetal necesar înființării culturilor agricole din cadrul fermei școlare, fermă care asigură baza materială pentru desfășurarea stagiilor de pregătire practică a elevilor din domeniul agricultură și veterinar.

Sunt o mulțime de lucruri interesante pe care elevii le învață, dar cel mai important aspect este că pot pune în practică la seră și în fermă, ceea ce învață la orele de teorie.

Nu în ultimul rând, distracția, glumele și buna dispoziție sunt mereu prezente atât în seră, cât și la fermă.

Dacă nu ne credeți, haideți și verificați la Ziua Porților Deschise, în 21 mai 2019!