Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Ştii ce este bullying-ul ?
725
post-template-default,single,single-post,postid-725,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Ştii ce este bullying-ul ?

Activitatea “Ştii ce este bullying-ul ?” coordonată de elevi voluntari ai Organizaţia “Salvaţi Copiii” s-a desfăşurat in data de 23 ianuarie in amfiteatrul liceului.

Activitatea a urmărit informarea tinerilor privind fenomenul de bullying, act comportamental indreptat spre rănirea fizică sau mentală a unei persoane, violenţă des intălnită in şcoli si pe reţelele de socializare.

Cateva dintre temele de discuţie abordate s-au referit la profilul agresorului şi la modul in care se poate face faţă fenomenului.