Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | PROVIS 2022 – SCOALA DE VARĂ – USAMV CLUJ-NAPOCA
2972
post-template-default,single,single-post,postid-2972,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

PROVIS 2022 – SCOALA DE VARĂ – USAMV CLUJ-NAPOCA

Școala de vară la care au luat parte și elevi ai colegiului nostru s-a desfășurat în cadrul proiectului privind Învățământul Secundar (Romania Secondary Education Project – ROSE), prin implementarea subproiectului Program de vară pentru orientarea elevilor din regiunea Nord – Vest ca viitori studenți, sub conducerea Facultății de Zootehnie și Biotehnologii din cadrul USAMV Cluj-Napoca.

Astfel, în perioada 18-31 iulie 2022, cei 10 elevi ai Colegiului Agricol „Traian Săvulescuˮ din clasele a XI-a Tehnician veterinar, Tehnician în agroturism și Tehnician ecolog și protecția calității mediului au participat la o experienţă inedită prin care au explorat obiectivele culturale ale celui mai important centru universitar din Transilvania, s-au familiariza cu viaţa de student, au participat la cursuri interactive și ateliere de lucru, la seminarii de consiliere profesională şi de orientare în carieră, antreprenoriat şi la numeroase activităţi recreative. Toate activităţile propuse s-au derulat sub coordonarea unor cadre didactice, tutori de excepţie şi studenţi ai Facultăţii de Zootehnie şi Biotehnologii din Cluj-Napoca.Participanţii selectaţi la Şcoala de vară au avut asigurat transportul, cazarea şi 3 mese pe zi, în căminele, respectiv cantina Universităţii. Aceştia au beneficiat de kitul viitorului student şi un certificat de participare la Şcoala de de vară care atestă abilităţile de comunicare, autodezvoltare şi deprinderea cu viaţa de student la Zootehnie şi Biotehnologii din Cluj-Napoca

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab
Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab