Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Prevenirea dependentelor de droguri
1101
post-template-default,single,single-post,postid-1101,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Prevenirea dependentelor de droguri

In Amfiteatrul Colegiului Agricol “Traian Savulescu” din Tg Mures, joi 12 noiembrie 2015, cu incepere de la ora 13, s-a desfasurat intalnirea informala cu profesorii din institutie, intalnire la care au fost prezentate riscurile consumului de droguri.

Activitatea a fost susţinută, de catre psiholog Vodă Carmen de la C.P.E.C.A. Mureş, în cadrul acesteia fund prezentate şi supuse dezbaterii următoarele aspecte:

 – serviciile de prevenire şi asistenţă a consumatorilor de droguri oferite de CPECA Mureş

– promovarea proiectului „FRED GOES NET”

– semnele generale şi specifice ale consumului de droguri

– furnizori de servicii de asistenţă pentru consumatorii de droguri la nivelul judetului Mureş.

Activitatea s-a desfăşurat la initiativa dnei profesor consilier Ramona Cocsis, cu aprobarea şi sprijinul organizatoric al conducerii Colegiului Agricol.