Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | OLIMPIADA JUDEȚEANĂ– ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII
2831
post-template-default,single,single-post,postid-2831,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ– ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII

OLIMPIADA JUDEȚEANĂ– ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII

“Trebuie să încerci necontenit să uric foarte sus,

dacă vrei să poţi să vezi foarte departe.”

C. Brâncuşi

Sîmbata,19 martie 2022, în cadrul Colegiului Agricol „Traian Săvulescu” din Tîrgu-Mureș, s-a desfășurat Olimpiada Județeană din aria curriculară „Tehnologiiˮ, la care au participat elevi cu pregătire din domeniile și specializările: Agricultură – Cultura plantelor; Agricultură – Creșterea animalelor, Protecția mediului și Fabricarea produselor din lemn.

Elevii care au obținut locul I s-au calificat și vor reprezenta școlile de proveniență la Olimpiada Națională care se va desfășura în perioada 18 – 22 aprilie 2022, în municipiul București pentru domeniul – Agricultură și în județul Covasna pentru domeniul Protecția mediului.

Felicităm elevii pentru efortul susținut și rezultatele obținute și le urăm mult succes la etapa națională.