Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Let’s Do It, Romania!
2951
post-template-default,single,single-post,postid-2951,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Let’s Do It, Romania!

Responsabilitate și acțiune civică în orice condiții!

Cu ocazia Zilei de Curățenie Națională, elevii și profesorii Colegiului Agricol „Traian Săvulescuˮ s-au alăturat celei mai mari acţiuni de voluntariat din România, organizată de Asociația „Let’s do it!ˮ. Obiectivul acestei inițiative civice este aceala de a mobiliza populația pentru o schimbare reală de comportament faţă de resurse şi faţă de deşeurile generate. În acest sens, fiind înzestrați corespunzător cu saci și mănuși s-a efectuat igienizare malului Mureșului prin coletarea deșeurilor și depozitarea temporară a sacilor la marginea drumului pentru a fi ridicați.