Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Exercițiu de alarmare
1336
post-template-default,single,single-post,postid-1336,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Exercițiu de alarmare

În data de 20.11.2014 a avut loc la Colegiul Agricol “Traian Săvulescu“ un exercitiu de simulare incediu în incinta liceului. Au fost prezente 5 echpaje de la Inspectoratul de Situații de Urgență Tg Mureș.  Simularea a presupus existența unui incendiu in turnul liceului, evacuarea unei victime. La stingerea incendiului s-a folosit o mașină dotată cu scară extensibilă, in felul acesta s-a putut ajunge cu furtunul cu apa în apropierea presupusului incendiu.