Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Deschiderea anului scolar 2014-2015
1455
post-template-default,single,single-post,postid-1455,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Deschiderea anului scolar 2014-2015

Raze de soare amestecate cu zâmbetele bobocilor, emoţii, tinereţe, frumeseţe, entuziasm, şi primul sunet de clopoţel au vestit deschiderea anului şcolar 2014-2015 la Colegiul Agricol ‘Traian Săvulescu’ din Tîrgu-Mureş luni, 15 septembrie.

Deschiderea anului şcolar reprezintă, de fiecare dată, un moment deopotrivă festiv şi emoţionant atît pentru elevi, cît şi pentru cadrele didactice care, an de an, le imprimă şi le consolidează prin vocala sufletului şi prin tact pedagogic, o educaţie şcolară la standarde înalte. Festivitatea de astăzi a devenit prilej de a evidenţia, odată în plus, o realitate a învăţământului Colegiului nostru care, astăzi, înseamnă performanţă la nivel înalt.