Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Concursul Regional Interdisciplinar ”Ioan Bojor”
2730
post-template-default,single,single-post,postid-2730,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Concursul Regional Interdisciplinar ”Ioan Bojor”

In data de 13.12.2021, elevii Colegiului Agricol „Traian Săvulescu” au participat la concursul organizat de catre Liceul Tehnologic „Ioan Bojor” Reghin la Concursul Regional Interdisciplinar ”Ioan Bojor” – Ediția VI.

Concursul este organizat pe următoarele domenii:

1. Natură și agricultură
2. Turism
3. În bucătărie – veselie și îndemânare
4. Automobilul în viața noastră

Elevii din clasa a X a Tehnician veterinar, profesor coordonator ing. Pop Gelia şi clasa a X a Tehnician ecolog şi protecţia calităţii mediului, profesor coordonator ing. Lukacs Camelia s-au înscris la secţiunea natură şi agricultură cu prezentări power point.