Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Am plecat să colindăm…pe Domnul să-L lăudăm!
1061
post-template-default,single,single-post,postid-1061,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Am plecat să colindăm…pe Domnul să-L lăudăm!

Apropierea praznicului Nașterii Domnului a fost marcat, în cadrul Colegiului Agricol „Traian Săvulescu”, de numeroase activități cu specific religios. Îndemnati de versul colindei „am plecat să colindăm…pe Domnul să-L lăudăm”, grupul de colindători al Colegiului Agricol „Traian Săvulescu”, sub îndrumarea atentă a doamnelor profesoare Gligor Petruţa şi Cengher Nicoleta, au vestit apropierea Crăciunului, prin intermediul colindelor dar și a unui program artistic numit „Sezătoare de Crăciun”.

Prima activitate a avut loc în data de 7 decembrie 2015 și a constat în participarea la un Concert caritabil de Crăciun.În cadrul acestei prime activități, grupul de colindători a susținut un miniconcert de colinde și ulterior, au împărtit daruri unor copii cu situație materială precară.Următoarea oprire a fost sediul Inspectoratului Școlar Judetean Mureș și sediul Primăriei Tg. Mureș, unde colindătorii și-au încântat auditoriu cu niște colinde tradiționale.