Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | „ALARMARE SI EVACUARE IN CAZ DE DEZASTRE” SIGURANȚA INCEPE CU NOI!
2987
post-template-default,single,single-post,postid-2987,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

„ALARMARE SI EVACUARE IN CAZ DE DEZASTRE” SIGURANȚA INCEPE CU NOI!

Vineri ,25.11.2022, la Colegiului Agricol “ Traian Săvulescu” s-a desfășurat un exercițiu de evacuare din unitătea de învăţământ, în cazul manifestării unei situaţii de urgenţă generată de producerea unui incendiu, coordonat de I.S.U. MUREȘ.

      Activitatea și-a propus conștientizarea și informarea beneficiarilor educaționali și a angajaților școlii, cu privire la normele de securitate și regulile generale de comportare in caz de dezastre.

Prof. Coordonator  Feher Cristina