Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Prezent şi viitor în apicultura Mureşeană
1558
post-template-default,single,single-post,postid-1558,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Prezent şi viitor în apicultura Mureşeană

Joi 21 noiembrie 2013 în sala de conferinţe a Colegiului Agricol “Traian Săvulescu” din Tg.Mureş,  a avut loc Simpozionul Naţional al Asociaţiei Crescătorilor de Albine din România cu tema: „PREZENT ŞI VIITOR ÎN APICULTURA MUREŞEANĂ”, organizat cu prilejul aniversării a 55 de ani de la înfiinţarea Asociaţiei Crescătorilor de Albine din România.

Invitaţi la acest eveniment au fost apicultori din toate colţurile ţării.

Deschiderea festivă a debutat prin luarea de cuvânt preşedintelui Asociaţiei apicultorilor din judeţul Mureş, inginer Vasile Bota, vicepreşedinte inginer Cristina Cojocaru.

A urmat apoi  prezentarea prin videoproiecţie a  unui scurt istoric a evoloţiei filialei Mureş a Asociaţiei Crescătorilor de Albine din România.

Lucrările Simpozionului s-au încheiat prin conferirea de diplome aniversare membrilor Asociaţiei.