Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Ziua de curatenie Nationala
1697
post-template-default,single,single-post,postid-1697,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Ziua de curatenie Nationala

Apelul organizatorilor actiunii de ecologizare a tarii noastre ce a avut loc sambata, 28 sept 2013, in cadrul proiectului “Let’s Do It, Romania !” a avut un real ecou in randul elevilor si profesorilor de la Colegiul Agricol “Traian Savulescu” din Tg Mures.

Sub supravegherea profesorilor, elevii scolii in numar mare, au primit manusi si saci iar timp de cateva ore au actionat minitios la curatarea spatiului verde din imprejurimile orasului nostru.

Scopul acestei actiuni a fost acela de a mentine orasul si imprejurimile lui mereu curat.