Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Tehnologia zilei europene a limbilor
857
post-template-default,single,single-post,postid-857,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Tehnologia zilei europene a limbilor

Colegiul Agricol ”Traian Săvulescu” din Tîrgu Mureș și partenerii (7 licee tehnologice din Tg Mures) au ajuns la organizarea celei de a V-a ediții a Concursului Regional intitulat ”Tehnologia zilei europene a limbilor”, prevazut in Calendarul activitatilor educative regionale la pozitia 1193, un adevărat “atelier” în care elevii din liceele tehnologice sunt puși sa se exprime, sa gandească, să creeze și să se joace in cele două limbi de circulație internațională: engleză și franceză. Pe langa concurs, vom organiza si 11 ateliere

Ne bucurăm că de la an la an, numărul județelor participante crește vertiginos, tocmai de aceea, pentru a facilita participarea elevilor din județe mai îndepărtate, din acest an, am lansat și o secțiune online, cu deschidere spre Facebook pentru interactivitate. Tema este gastronomia Europei,tratata prin intrebari de cultura generale la sectiunea face-to-face si prin crearea de afise si spoturi publicitare la sectiunea online

Suntem mandri ca la aceasta editie participa peste 20 de judete si suntem sprijiniti  si de Primaria Tg Mures, Institutul Francez din Cluj, Biblioteca Sceaux, ARPF, carora le multumim.

Deoarece sectiunea online este deja in desfasurare, va invitam sa admirati si sa votati lucrarile elevilor pe www.facebook.com/zel2016ms