Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Reuniune de informare Erasmus+
1522
post-template-default,single,single-post,postid-1522,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Reuniune de informare Erasmus+

În judeţul Mureş au început sesiunile de formare în vederea absorbţiei fondurilor UE. Ioana Mera, reprezentanta Agenţiei Naţionale pentru Programe Comunitare şi Dezvoltare în Educaţie şi Formare Personală, a susţinut miercuri, 22 ianuarie 2014, la Colegiul Agricol “Traian Săvulescu” Târgu-Mureş, o reuniune de informare privind Programul Erasmus+. La aceasta au participat aproximativ 130 de persoane, cadre didactice, reprezentanţi ai comunităţii locale, ai Primăriei Târgu-Mureş, Consiliului Judeţean Mureş, precum şi ai ONG-urilor.

ERASMUS +,  noul program al Uniunii Europene în domeniul educaţiei, formării profesionale, tineretului şi sportului