Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Întâlnirea municipală a tinerilor liceeni
1011
post-template-default,single,single-post,postid-1011,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Întâlnirea municipală a tinerilor liceeni

Luni, 22 februarie 2016,  un grup de elevi al Colegiului Agricol” Traian Săvulescu”,îndrumați de d-na prof. Gligor Petruța,a participat  la” Întâlnirea municipală a tinerilor liceeni” .Această activitate a fost organizată de Protopopiatul Ortodox Tg. Mureș în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Mureș, și a avut loc la Liceul Tehnologic” Ion Vlasiu”. Tema activității a fost Valentines’ day vs. Dragobete“ . A avut loc o conferință pe această temă, susținută de pr. Călin Budai, urmată de o masă rotundă, în cadrul căreia elevii de la școlile și liceele prezente au interacționat, legând noi prietenii.La finalul activității, s-a desfășurat un mini program artistic susținut de elevii talentati ai școlilor prezente. Colegiul Agricol „Traian Săvulescu”, a fost reprezentat de către elevii Boandă Lucian, Naghi Alex, care au interpretat câte o melodie de muzică populară, și de eleva Vajda Iris care a interpretat o piesă din repertoriul  international. Activitatea s-a bucurat de un real succes!