Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Început de nou an școlar la Colegiul Agricol
659
post-template-default,single,single-post,postid-659,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Început de nou an școlar la Colegiul Agricol

Astăzi, 11 septembrie 2017, la ora 9 a sunat primul clopoțel din anul școlar 2017-2018. Festivitatea de deschidere a noului an școlar s-a desfășurat pe terenul sportiv din incinta curtea Colegiului, în soarele bineplacut de toamna.

Rând pe rand au luat cuvântul dl director prof. Socol Viorel, dna director adjunct Cozma-Matei Diana, invitat din partea primariei Tg Mures, Dl profesor Dumitru Matei.

In partea a doua a deschiderii au fost premiați rând pe rând cei mai buni elevi din anul școlar 2016-2017.