Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Datini Strabune de Nasterea Domnului
1032
post-template-default,single,single-post,postid-1032,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Datini Strabune de Nasterea Domnului

Joi, 17.12.2015, incepand cu ora 12, s-a desfasurat in amfiteatrul Colegiului Agricol Traian Savulescu, un program artistic sustinut de Grupul de Colindatori ai  Colegiului Agricol, program ce s-a dorit a fi o reeditare a Datinilor Strabune inchinate Nasterii Domnului.

La activitate au fost prezente toate cadrele didactice ale Colegiului.

In incheiere Domnul Director Dumitru Matei a multumit grupului de colindatori pentru momentul artistic sustinut si a urat tuturor participantilor ganduri bune, Sarbatori Luminate si Un An Nou fericit.