Colegiul Agricol Traian Săvulescu Tîrgu Mureș | Am plecat să colindăm
522
post-template-default,single,single-post,postid-522,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1200,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Am plecat să colindăm

Cu ocazia sărbătorilor de iarnă, 17 elevi și doi profesori de la școala noastră s-au deplasat miercuri la ISJ Mureș pentru a aduce lumină și bucurie în casă domnilor inspectori prin colindele înterpretate cu mult talent atât pe parte de canto, cât și instrumental. Toți participanții au fost îmbrăcați în straie de sărbătoare și au avut un repertoriu bogat, atât românesc, cât și internațional. Profesorii care i-au îndrumat, susținut și care s-au alăturat interpretării grupului au fost d-na prof de religie Lacrămioara Tobias și dl prof de limba franceză Daniel Raduly. În zilele următoare grupul reprezentativ al Colegiului Agricol Traian Săvulescu va participa și la alte activități de acest gen organizate de Primăria Tg Mureș, Poliția, Liceul Gh Sincai la Ansamblul Mureșul, CCD Mureș etc. Nu în ultimul rând, atenția acestor elevi minunați se va îndrepta și spre profesorii lor, în data de 20 decembrie, printr-un program de excepție. Sărbători fericite și un An Nou cu sănătate și forță de muncă!